13. 6. 2015 Šroubárna Žatec A 19:10 TJ Všenice (13:7)
Obránci: P. Nociar, Jakub Fungáč, Michal Pavlas, Václav Pavlas, Milan Škabrada, Zdeněk Beldík
Útočníci: Pavel Sýkora 4, Daniel Nociar 9, Michal Janák 4, Prokop Horník 2, Gustav Seifert
Trenéři: R. Dub, D. Nociar, M. Hamous
Rozhodčí: M. Přikryl
Dnešní zápas hráli naši muži na domácím hřišti za velmi nepříznivého počasí, když na začátku utkání zasáhla do děje průtrž mračen s bouřkou. Ve druhé minutě byl stav 2:0 pro domácí tým, když bylo utkání přerušeno pro nepřízeň počasí a na dlouhých 45 minut nebylo možné pokračovat. Hromy duněly, blesky protínaly zčernalou oblohu, hráče a diváky bičovaly přívaly deště. Po té se však počasí umoudřilo a zápas mohl pokračovat. Hosté měli oproti domácím velmi špatnou míčovou techniku, když je mokrý míč vůbec neposlouchal, a tak ve 20 minutě svítil stav na ukazateli skóre 13:2! Ovšem domácí hráči ve zbytku první půle polevili a toho využili hosté ke korekci skóre a také, zřejmě z frustrace, k nepěkným, nebojím se říci že unfair zákrokům na domácí hráče, doprovázené ještě vulgarizmy z lavičky hostí. Poločas tedy skončil 13:7 pro domácí tým. Ovšem ještě v průběhu přestávky dorazila zpráva z Ejpovic, že Ejpovice doma podlehly Čakovicím 14:18. Co to znamenalo pro domácí hráče bylo jasné. Když vyhrají dnešní utkání, budou v příští sezóně hrát poprvé v historii žatecké mužské národní házené I.ligu. Ve druhé půli opět začali lépe domácí hráči, když navyšovali skóre, zatímco hosté zahazovali svojí střelbu mimo tyče a také domácí brankář předvedl několik velmi dobrých zákroků. Za téměř jasného stavu utkání se opět "předvedli" hostující hráči, kteří nechtěli asi nechat dohrát domácí borce ve zdraví, ukázali několik absolutně zbytečných zákroků, což bylo po zásluze odměněno kartami a to byl pan rozhodčí k hostům ještě velmi umírněný, ale utkání zvládl s naprostým přehledem. Domácí hráči ale udrželi nervy na uzdě a dovedli tak tento zápas do celkového vítězství 19:10 a mohli propuknout v jásot, který si zasloužili za celou vítěznou sezónu. Mužům tedy patří veliká gratulace a poděkování za první historický postup mužů do I.ligy. Přejeme mnoho zdaru v nadcházející prvoligové sezóně.

TJ Všenice vs. Baník Most NH A

02.05.2015 21:04

Ve druhé lize mužů se vydali Baníkovci na jaře poprvé na půdu soupeřů a to v rámci západočeského dvojkola. V sobotním utkání se Mosťáci těžce rozehrávali, zejména střelecky se nedařilo, z čehož rezultoval poločasový výsledek 11:6. Ve druhém poločasu se zejména útok ze severu polepšil a byla z toho dílčí druhopoločasová výhra 10:11. V součtu obou poločasů však dva body zůstaly ve Všenicích za výhru domácích 21:17. V neděli 3.5. čeká na Baník Most NH další těžký zápas proti zkušenému týmu Sokol Záluží.

Sestava Baníku Most NH: brankáři - Vítězslav Nový, Rudolf Ibl, obrana - Marek Paus, Pavel Záhumenský, Adam Bauer, Slavomír Činoveský, Petr Hojer, útok -  Michal Nájemník (5 gólů), Petr Tichý (3), Jan Mertl (8), Josef Venclíček, Tomáš Dräxler (1), trenéři - Pavel Gombár, Stanislav Weiss,

TJ Všenice: Jiří Smitka, Ronald Plaček, Dominik Háněl, Martin Dobrý, Pavel Berka (6), Radek Černý, Zdeněk Rada (5), Tomáš Elšlégr (4), David Kroc (6), Marek Kroupa, Petr Baborovský, trenéři - Luděk Kuška, Tomáš Hůlka,

rozhodčí - Václav Slavík.

Spanilá jízda ejpovického ''áčka'' pokračuje i po prvním jarním kole!

Všenice - ejpovice 15:16 (6:12)

Jiří Andrlík - Ejpovice

Druhá liga Národní házené se v druhé polovině dubna opět probudila k životu po dlouhé zimní přestávce. Náš mančaft se pod taktovkou dvojice Jaromír Kalčík, Jindřich Špilar v rámci přípravy na jarní část zúčastnil osmifinále a čtvrtfinále Českého poháru. Koncem března jsme vyměnili florbalový a fotbalový míč za házenkářský a začali jsme si osvěžovat házenkářské dovednosti. První dubnový víkend jsme si střihli přátelské utkání s leaderem první ligy Nezvěsticemi a dva týdny na to jsme už opět rozehráli první jarní ostrý zápas a to na půdě nepříjemných Všenic. V zápase nám v obraně z důvodu karetního trestu nemohl pomoci Ondřej Šik. Kvůli tomu si šel odehrát soutěžní zápas alespoň za naše ''Béčko'', kterému pomohl vyválčit dva body za výhru proti Nezvěsticím. Krom této vynucené absence jsme byli kompletní.
    Za krásného počasí přivedl oba soupeře na přírodní hrací plochu pan rozhodčí Václav Šimice. Před samotným začátkem zápasu se ještě na všenickém hřišti uctila minutou ticha památka pánů házenkářů  Aleše Lišky a Jindřicha Fremla. Poté už nic nebránilo tomu, aby mohl Václav Šimice poprvé písknout do píšťalky na znamení začátku zápasu. S prvním útokem jsme se okamžitě ujali vedení, když se náš útok Langmajer- Klail- Andrlík dokázal prosadit přes, jako vždy, tvrdě hrající obranu Všenic. Naše obrana ve složení Cingroš-Martin Hucl-Milan Hucl dokázala perfektně eliminovat celý útok domácích v čele s více jak dvoumetrovým Berkou. Lví podíl na tom nese skvěle chytající Zdeněk Darda. Náš útok předváděl jednoduchou házenou, kdy jsme se prosazovali převážně z rohů brankoviště. Když k tomu Václav Klail přidal několik branek střelami z dálky, obrana domácích vypadala naprosto bezradně a nevěděla kam skočit dřív. Dobrá hra našeho útoku pokračovala i po nevybíravém zákroku domácího obránce, který zlomil Langmajerovi ruku. Na hřiště se dostal Václav Kugler a naše dobrá hra stále pokračovala. Vše podtrhl Tomáš Klasna lapeným pokutovým hodem. Všenice rotovaly sestavou, ale stále ne a ne najít recept na naší hru. Až za stavu 1:7 se domácí v útoku trochu vzchopili. Náš útok si vybral první slabší chvilku až v závěru první půle, kdy jsme neproměnili dva útoky za sebou. První půle skončila naším vedením 12:6.
   V druhé půli se domácí přeci jen zvedli. Naše obrana jim však stále nedovolala prosazovat se pravidelně. Náš útok ale bohužel zabředl do krize, když jsme si dokázali trpělivě dlouhou kombinací připravit slušnou pozici, ale nedokázali jsme tuto příležitost proměnit. Naštěstí doba, kterou jsme odehráli v útočné třetině, byla pokaždé opravdu dlouhá a když už se soupeř dotáhl na 3 brankový rozdíl, podařilo se nám vsítit branku. Odstup jsme si drželi až do závěrečných minut. Poté přeci jen domácí stáhli na dvě branky. Nic na naší výhře však už nemohl nic změnit ani proměněný trest po čase, kdy domácí pouze upravili na konečných 15:16 v náš prospěch. Celý zápas odřídil pan Václav Šimice s naprostým přehledem.
   Jarní část jsme tedy odstartovali výborně. Navíc druhý Žatec ztratil bod v Čakovicích, tudíž se náš náskok v čele navýšil na 3 body. Příští týden hostíme doma celek Vřeskovic od 15:00.

Sestava: Darda, Klasna- Cingroš, Hercík, Milan Hucl, Martin Hucl- Klail (5), Kugler (2), Andrlík (9), Langmajer, Kalčík, Stašek

Všenice - Chomutoc 24:14 (11:5)

Vyrovnaný úvod utkání bohužel nevydržel dlouho a přestože se obrana snažila (v 10-té minutě stav utkání 3:3), nedokázala zastavit postupnou převahu domácího týmu, jehož obránci vpodstatě nepustili naše útočníky do zakončení, takže V 23-té minutě za stavu 9:3 si vzal trenér KNH time-out, po kterém se sice Chomutováci konečně dostali do šancí, které však dokázal domácí brankář likvidovat a po poločase tak již bylo v podstatš o vítězi utkání rozhodnuto (5:11).

Druhý poločas se již v podstatě jen dohrával z „povinnosti“, náskok domácích postupně narůstal a přestože se už útoku trochu začalo dařit kombinačně, střelecky to byla opět velká „bída“ a domácí tak zaslouženě dotáhli utkání do vítězného konce 24:14. Kaňkou toho utkání tak byla především „absence“ delegovaného rozhodčího Raucha, kterého po vzájemné dohodě obou týmů musel zastoupit domácí Plaček.

sestava KNH Chomutov – Mirek Kučera, David Duda – Petr Vaníček, Jiří Martínek, Martin Tkadlec, Jakub Hamouz – Lukáš Kučera 5, Jan Viktora ml. 3, Tomáš Kollár 4, Patrik Krejčí a Marek Kučera 2

trenér Kollár po dvoukole: „V obou dvou zápasech zahrála docela dobře obrana,i když to možná na výsledku není moc znát,útok zklamal,částečně to bylo i povrchem,ale hlavně se ukázalo,že bez Jady Příhody,to asi nejde,zaplaťpánbůh je zimní přestávka tak se v ní na jaro zkusíme dát trošku dohromady.“

18. 10. 2014 TJ Všenice 15:15 Šroubárna Žatec (6:6)
Brankáři: Š. Horník
Obránci: Škabrada, P. Nociar, Fungáč, Habr, Beldík
Útočníci: D. Nociar 9, Janák, P. Sýkora 4, P. Horník 2
Trenéři: T. Sýkora
Rozhodčí:
První zápas dvojkola jsme odehráli za vcelku pěkného počasí na ještě nevyschlém povrchu ve Všenicích. Začátek utkání byl špatný z pohledu obou útoků. Málo proměněných šancí na obou stranách zapříčinilo pomalejší rozjezd utkání. Žatecký útok neměl ani tak problém s vytvořením šance, ale spíše s překonáním domácího brankaře. Po první desetiminutovce však našel slabinu domácího golmana a začali padat branky, bohužel na obou stranách. Vyrovnaný poločas odpovídal průběhu utkání. Naše obrana hrála velice solidně, góly padaly spíše z náběhů přes beka, protože přes halvy se domácí útočníci neprosazovali. V domácích řadách se objevila nová posila, dle stylu hry zřejmě dvoumetrový hanbalista. Tento útočník neměl absolutní problém s prosazením se přes beka z výskoku, především v druhém poločase. Druhý poločas byl spíše ve znamení útoků. Oba útoky se prosazovali bez větších potíží. Na straně domacích především již zmíněný handbalista. Náš útok ale držel krok a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. V závěru utkání jsme šli do útoku, po delš hře vepředu se nám podařilo skórovat vést a o jedinou branku. Do konce zápasu zbývalo asi 20 vteřin. Obrana nejprve zahrála dobře, když nenechala útok vystřelit z dobré pozice a střela se odrazila do autu. Vhazovali domácí, naše obrana správně zavřela střed brankoviště a míč se jako k poslednímu v řadě dostal až k vysokému handbalistovi, který se po rychlé kličce po svojí střelecké pravé ruce dostal do zakončení a k naší smůle byl úspěšný.
Asi se dá mluvit o ztraceném bodu za remízu. Kdybychom na začátku zápasu proměnili o dvě tři šance navíc a kdybychom v druhém poločase udělali měné zbytečných chyb v útoku dal se zápas vyhrát, na druhou stranu celý tým bojoval až dokonce a nenechal domácím nic zadarmo. Nicméně jsme odjížděli se zvednutou hlavou odhodlaní vyhrát nedělní zápas. Rozhodčí vyloučil dva domácí hráče první červená za opakovaný faul a druhá červěná za vulgárnosti vůči rozhodčímu, ale hráč dostal pouze 5 min trest. V závěru došlo k dalšímu ovlivnění ze strany rozhodčího. Obrana vybojovala důležitý míč ve chvíli kdy jsme vedli o jeden gól. Pavel sýkora byl po sehraném systému očividně faulován na středu brankoviště zezadu při střelbě-jasná šestka, ale rozhodčí nechal hru pokračovat s komentářem, že to má za to simulování a křičení při faulech. V tu chvíli jsme mohli odskočit na rozdíl dvou branek a dle mého názoru by jsme zápas dohráli do vítězného konce. Nutno zmínit, že rozhodčí neměl lehkou situaci, domácí fanoušci opět vulgárně komentovali každý jeho výrok, což potvrzuje zápis z utkání. Poslední vyrovnávací gól domácích byl z jasného přešlapu, kdy už utočník střílel z nouze, ale rozhodčí gól uznal, aby byla remíza a měl klid, domácí fans by ho zřejmě nenechali odjet. Není to myšleno jako omluva za remízu, už máme odehráno spousty takových zápasů, neměli jsme dopustit, aby k takovému závěru došlo.
- Daniel Nociar

Most - Všenice 18:21 (8:11)

Po dvou prvních bezbodových kolech na venkovních hřištích se měli možnost představit v letošním ročníku poprvé na vlastním hřišti druholigisté Baníku Most NH A. Nejprve 13.9.2014, v sobotním odpoledni v rámci dvojkola, přivítali mostečtí hráči celek TJ Všenice. Utkání vedené rozhodčím Zdeňkem Hejlem bylo rozhodnuto již v prvním poločasu, kdy si hosté po přestávce do druhé půle nesly finální tříbrankový rozdíl za výsledek 8:11. Vyrovnaný průběh druhého poločasu znamenal kontrolu celkového vítězství Západočechů 18:21.

Sestava Baníku Most NH: brankáři - Rudolf Ibl, Vítězslav Nový, obrana - Marek Paus, Petr Hojer, Slavomír Činoveský, Adam Bauer, útok - Michal Nájemník, Petr Tichý (8 gólů), Jan Mertl (3), Václav Vrzal (3), Tomáš Draxler (1), Josef Venclíček (3), trenéři - Jan Třešňák, Pavel Gombár,

TJ Všenice: Ronald Plaček, Jiří Smitka, Matěj Kroc, Marek Kroupa, Martin Dobrý, Jan Hering, Zdeněk Rada (4), Tomáš Elšlégr (2), David Kroc (10), Radek Černý (1), Pavel Berka (4), hrající trenéři - Martin Dobrý, Ronald Plaček.

Foto Kateřiny Kundertové: kundrtka-6.rajce.idnes.cz/13._9._2014_-_2.ALiga_muzi_-_Banik_Most_NH_vs._TJ_Vsenice/

Začátek sezony jsme zvládli díky bojovnému výkonu v druhé půli

Na rozjezd sezony k nám na hřiště přijel dobře známý celek Všenic. V naší sestavě oproti minulému ročníku došlo k několika změnám. Do branky se vrátil Zdeněk Darda, který vyléčil zraněné koleno. Místo něho putoval Jan Trnka do našeho rezervního týmu. Stejně jako Zdeněk doléčil své koleno i Radim Hercík. Další staronovou posilou do nové sezony je Ondřej Šik, ačkoliv stále hostuje v prvoligových Přešticích, tak by měl absolvovat většinu zápasů v Ejpovickém dresu. Zbytek týmu zůstal oproti minulé sezoně nezměněn. Naše družstvo si ještě před nedělním ''ostrým'' zápasem střihlo v pátek podvečer přátelský zápas s Tymákovem, kterému jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. Jednalo se tedy o dobrý test našich schopností.

Utkání začalo v 15:00, kdy oba týmy přivedl na hřiště pan rozhodčí Slavík. Na kluzkém povrchu jsme měli výhoz a ihned jsme šli do vedení, když se trefil Václav Klail. Hosté ale po prvním oťukávání vývoj otočili ve svůj prospěch. Nás srážela nepřesná střelba, dobrý výkon hostujícího brankáře a velký počet zkažených nahrávek, kterélze připsat na vrub novému pravidlu o povolení lepení. Bude asi chvilku trvat než si hráči, kteří nelepí zvyknou. Obrana Cingroš, Šik, Milan Hucl a v brance Darda působila z počátku jistějším dojmem než náš útok, ale soupeř si dokázal ve většině případů dojít pro trestný hod, který soupeřovi útočníci razantními střelami proměňovali. Ze hry však Všenice vypadaly vcelku neškodně. Náš útok se nemohl dostat celý první poločas do tempa a působil v první půli vcelku odevzdaně. Ve 20. minutě byly Všenice o tři branky před námi. V tento moment naštěstí začala naplno fungovat naše defenzíva, která nedovolovala hostům od této chvíle takřka vůbec nic. Útoku se podařilo po bídné první půli alespoň upravit na 7:9. Hosté se ještě dožadovali uznání branky, kterou však rozhodčí Slavík neuznal, jelikož byla vstřelena po uplynutí hrací doby.
  Do druhé půle však nastoupil uplně jiný tým. Na našich hráčích bylo najednou patrné odhodlání se o výsledek ještě poprat. Obrana ještě zvýšila obrátky. Zdeněk Darda v brance doslova čaroval a útok konečně našel recept na hostující obranu. Najednou jsme po úvodních sedmi minut druhé půle vedli 10:9. Doslova jsme ovládli hřiště a hostující útok se místo hrání věnoval různým poznámkám na stranu rozhodčího. Hosté ještě stihli srovnat na 10:10, ale to byl poslední moment, kdy jsme pustili Všenice na dostřel. Poté jsme odskočili na rozdíl tří branek a ten vydržel až do konce. Trestem po čase ještě upravili hosté na konečných 16:14 pro nás. To však už nic nezměnilo na tom, že první dva body nového ročníku druhé ligy zůstaly doma. Zápas s naprostým přehledem odřídil pan rozhodčí Slavík z Nýřan.
  Sestava: Darda, Klasna-Cingroš, Šik, Hucl Milan, Hucl Martin, Hercík- Klail (3), Langmajer (2), Andrlík (10), Stašek (1), Václav Kugler a Zdeněk Kalčík- Trenéři Kalčík Jaromír a Špilar Jindřich