Litohlavy B - Všenice B

01.06.2011 14:05

Litohlavy B – Všenice B 15:27 (8:12) neděle 3.4.2011

M. Liška a D. Founě 10, Ing. T. Hůlka 4 a P. Founě 3
Okresní derby zpočátku vypadalo na velkou přestřelku. Litohlavy vedly brzy 2:1 a v 5. minutě byl stav nerozhodný 3:3. V 10. minutě pro změnu vedli Všeničtí 4:5, ale pak se brankostroj na obou stranách zasekl a 10 minut před přestávkou zase vedli v Klabavě hostující borci zpod Vršíčku 7:6. Závěr úvodního dějství ovšem vyšel fantasticky Lokomotivě, která otočila na poločasových 8:12 a položila tak základní stavební kámen ke svému vítězství. Po změně stran už se hrálo výhradně podle všenických not. Hostům vycházelo v útoku naprosto vše na co sáhli, zato domácí měli buď smůlu při střelbě a nebo naráželi na pozorné brankáře, ať už K. Jareše nebo D. Smetanu. Po 10 minutách 2. půle už vedli Smrdovští 10:17 a zlomili definitivně odpor Litohlav. Famózní formu znovu osvědčila dorostenecká dvojice D. Founě – M. Liška, kteří dali oba po 10 brankách a poté co v sobotu vystříleli body stupenskému dorostu, rozhodovali utkání střelecky i tentokrát. 10 minut před koncem prohrávali domácí již 12:22 a místy se zdálo, že již hlavně očekávají závěrečný hvizd sudího. Velmi pohodové a oboustranně fair hrané utkání nakonec skončilo pro domácí možná až příliš těžkým debaklem, ale za týden se hraje znovu a Litohlavští se v domácím prostředí mohou pokusit o reparát proti reservě Kyšic, zatímco Všenice v domácím prostředí přivítají leadera tabulky – Přeštice B. Přihlíželo 30 diváků.