Plzeň - Litice - TJ Všenice A 20:21 (11:13)

03.10.2017 21:09

Plzeň - Litice - TJ Všenice  A   20:21 (11:13)

Za krásného slunečního počasí nastupujeme na horké půdě v Plzni - Liticích v boji o další ligové body v této sestavě: v brance Háněl, na obraně Hering, Tomášek, Štraub a  v útoku Berka, Černý, Macht. Máme výhoz a po necelých 40 sekundách hry Berka otevírá skóre přesnou ranou z výskoku. Rojík vyrovnává. Macht přihrává Berkovi a ten opět z výskoku je neomylný a  v čase 1:30 vedeme 2:1. Domácí v útoku kazí, ale Machtovi utíká míč do zámezí a tak domácí jsou opět v držení míče. Háněl kryje ránu Pelecha, a jdeme do útoku, kde je faulován Berka a Macht proměňuje TH. Střelu Rojíka chytá Háněl, odražený míč získávají domácí, ale Rojík míří nad.  Macht vyšlapuje a vedeme již 4:1. V 5. minutě Pelech snižuje. Po spolupráci Černý - Berka, druhý jmenovaný míří přesně. Pelech trefuje z TH pouze břevno. Při našem útoku je Černý faulován, Macht rozehrává trestný hod na Berku a ten zvyšuje na již 6:2. Pelech míří opět do břevna, odražený míč získává Berka a útok po pěkné souhře zvyšuje  Berka - 7:2. V 8. minutě Rojíkovu střelu chytá Háněl, Černý nedává po přihrávce Machta. Černý vybojuje míč, a je faulován, Macht rozehrává trestný hod naráží si s Černým, který je opět faulován. Berka zahrává TH a přesnou ranou mezi beka a brankáře navyšuje naše vedení na 8:2. Albl trefuje tyč, při našem útoku je Macht faulován, avšak při rozehrátí ztrácíme míč. Hering blokuje střelu Pelecha, Rojík rozehrává TH, naráží si s Pelechem a nekompromisní ranou ve 12. minutě ranou snižuje. Černý přihrává Machtovi, ten se rozbíhá z prvého přihrává zpátky Černému, který nekompromisní kobrou navyšuje naše vedení na 9:3.  Rojík je úspěšný z TH. Berka nedává, ani při další střele Berka není úspěšný, jeho rána je zblokována na tyč a domácí mají míč. Rojík snižuje. V 15. minutě Berka z výskoku nedává. Pelech po rozehraném TH snižuje na 6:9 v 18. minutě z domácího pohledu. Ještě v téže minutě Berka  výskoku zvyšuje na 10:6. Háněl kryje střelu Rojíka, Štraub blokuje střelu Albla, a Háněl vyráží střelu Rojíka, získáváme míč, ale Štraub ztrácí při vynášení míč. Je však přemotivován snahou získat ztracený míč zpět, zbytečně fauluje litického útočníka a správně za faul na obličej vidí od rozhodčího Baumruka červenou kartu a je vyloučen na 5 minut. Rojík z nařízeného trestného hodu snižuje. Ve 21. minutě Macht vyšlapuje a vedeme 11:7. Zkušený Dobrý, který přišel na hřiště místo vyloučeného Štrauba, ihned vbíhá do přihrávky a získává pro nás míč, avšak Berka z výskoku míří nad domácí branku. Háněl vyráží střelu Albla, domácí získají odražený míč a vzápětí po faulu i výhodu trestného hodu. Rojík však míří vedle naší svatyně. Macht je po kličce faulován, a sám proměňuje nařízený trestný hod pěkným klepákem, ve 24. minutě vedeme 12:7. Rojík snižuje. Berka proměńuje TH  po faulu na Lišku. Ve 26. minutě snižuje opět Rojík. Po spolupráci Machta s Berkovou, střelu druhého jmenovaného domácí brankář vyráží. Střelu Rojíka vyráží Háněl, ale nakonec přeci jen Rojík překonává našeho brankáře vedeme již jen 13:10. Ve 28. minutě míří Macht do břevna. Rojík snižuje, Liška neproměňuje a tak v poločase vedeme 13:11.

Druhý poločas začínají domácí výhozem. V útoku ztrácí, ale Berka nedává. Berka proměňuje trestný hod. V útoku kazíme přihrávku. Háněl chytá pokutový hod Pelechovi. Černý nedává. Háněl vyráží střelu Albla, ale domácí mají stále míč. Rojík střílí TH a  bek Dobrý vyráží trestný hod nohami, je nařízena šestka, kterou Rojík proměňuje. Berka nedává, a Rojík ve 39. minutě snižuje. Berka z výskoku míří přesně a vedeme 15:13. Rojík snižuje. Macht z výšlapu nedává. Černý pálí vedle domácí branky. Ve 43. minutě Háněl kryje střelu Rojíka. Macht z trestného hodu trefuje pouze břevno. Rojík po rozehrátí TH vyrovnává a náš trenér Smitka si beŕe oddechový čas. Po jeho uplynutí máme míč a Berka z výskoku nás dostává do vedení. Ve 43. minutě píská sudí Baumruk prorážení Rojíka na Tomáška a získáváme míč. Černý z výšlapu zvyšuje na 17:15. Albl snižuje v 50. minutě. Liška z výšlapu opět zvyšuje naše vedení na dvě branky. Háněl chytá střelu Rojíkovi. Po spolupráci Lišky s Černým druhý jmenovaný v 52. minutě zvyšuje již na 19:16. Albl do tyče, domácí kazí rozehrávku a  máme míč. Berka střílí zbytečně z výskoku, navíc je neúspěšný. Rojík snižuje. V 54. minutě Liška po krásném uvolnění míí přesně do spodního rohu litické branky - 20:17. Avšak Rojík okamžitě snižuje. Berka nedává, Černý proráží. V 57. minutě Háněl kryje ránu Pelecha. Odražený míč získáváČerný, ale poté Liška míří nad. Rojík míří přesně. Rozdíl jediného gólu. Běží 58. minuta. Černý nedává a tak Rojík vyrovnává na 20:20. Macht vyšlapuje a strhává vedení na naši stranu. Háněl chytá střelu Pelecha, máme míč, ale ještě jej stihneme ztratit. Domácí naštěstí kazí při rozhozu rozehrávku a posledních pár vteřinek dohráváme v klidu v útočné třetině.

Tento zápas přinesl kvalitní podívanou. Bylo se nač dívat. Technické chyby, krásné branky, emoce, dramatický závěr. Podali jsme výborný výkon, škoda některých zbytečných chyb, které bojovní domácí využili a zápas zdramatizovali. Vedli jsme prakticky po celý zápas, škoda těch chyb..... Výborný týmový výkon, koho vlastně pochválit ? Výborného Háněla v brance ? Nestárnoucího Dobrého, který využívá své chytrosti a zkušeností, a hraje fantasticky ? Bojovníky Tomáška s Heringem ? Štrauba, který, až na svou přemotivovanost a chybě při červené kartě odehrál proti domácím výborným střelcům také skvělý zápas ? V útoku taktéž se těžko hledá ten nejlepší... Ostrostřelec Berka, který na sebe vázal pozornost, přesto dával i branky ? Pracant Černý, který rozehrává i střílí..... Nebo štírci Liška s Machtem ??? Celé družstvo proti těžkému soupeři podalo výborný výkon, jen pro zopakování, škoda některých zbytečných chyb.

Velmi dobře rozhodoval Jan Baumruk z Kyšic.

Sestava  a branky: brankáři:  Háněl Marek, Smetana David - obrana: Dobrý Martin,  Tomášek Petr,  Šraub Jiří, (ČK -5)), Hering Jan,  - útok: Berka Pavel 10, Macht Michal 6, Liška Martin 3, Černý Radek 2

Trenér : Smitka Jiří,,  Vedoucí:  Smetana David

Plzeň-Litice: Slavotínek, Kohout (ČK-5), Faust, Radvanovský, Jelínek (ŽK), Dajskebr,Benda, Rojík 14, Albl4, Pelech 2, Vyoral, Kalabza, Mizler, Kohout.

Trenér: Hnát Marek, vedoucí: Faust Rudolf