Tj Všenice - Sokol Stupno

29.05.2011 10:33

TJ Všenice – Stupno B  19 :17 (8:9)

Přesně 182 platících diváků sledovalo zahajovací utkání II. Ligy v národní házené. Nováček ze Všenic v něm zdolal sousedy ze Stupna 19:17 a získal první dva republikové body.

Hostující rezerva Sokola začala lépe a vedla 1:3. Domácí však rychle skóre srovnali na 4:4 a rovnocenná parie pokračovala i v dalších minutách. K vidění byly pohledné akce i krásné góly. Až od 52. minuty převzali Všeničtí taktovku. Díky několika skvělým zákrokům gólmana plačka a trefám kanonýra Hynka Benetky získali rozhodující tříbrankový náskok. Soupeř korigoval proměněným pokutovým hodem po uplynutí hrací doby.

Oba celky předvedly skvělou házenou, okořeněnou bojovností. Svědčí o tom šest trestných hodů, z nichž pět sudí Tausche z Nýřan nařídil ve prospěch Stupna! Konečný stav velkého derby byl ovšem příznivější pro domácí!

Branky: Hynek Benetka třináct, Hrůza tři, Šíma, Šrédl a R. Benetka po jedné

Tento článek je opsán z Rokycanského deníku.