Všenice - Nýřany B 26:19 (14:8)

08.06.2018 10:01

Ve druhém zápase dvojkola jsme přivítali Nýřany B. Do zápasu jsme nastoupili posíleni o kapitána Heringa a obránce z "B" týmu V. Benetku, doplňoval je v základu D. Háněl, který nastupoval již několikátý zápas se sebezapřením s bolestí v ruce. Do útoku nastupuje Liška, Berka, Černý, v brance zahajuje M. Háněl. Hosté mají výhoz.  D. Háněl blokuje střelu Jirouška, další střelu Šilhavého blokuje opět D. Háněl, míč končí na tyči. Hosté mají stále míč a i další střelu Alexy blokuje D. Háněl.  Nakonec však Jiroušek posílá hosty do vedení. Berka se uvolňuje a vyrovnává. M. Háněl chytá ránu Šilhavého, střelu Jirouška blokuje D. Háněl.  Alexa z TH získává hostům vedení. Pokorný nedává, hosté ztrácí míč, také opět ztrácíme. Šilhavého střelu  Háněl M. chytá a Berka z výskoku vyrovnává na 2:2. Další střelu Šilhavého Háněl M. kryje odražený míč získává Berka přihrává jej Pokornému, který nekompromisní ranou získává pro naše družstvo vedení 3:2. Hosté střílí vedle naši branky. Berka opět přihrává do běhu Pokornému a vedeme 4:2. Šilhavý snižuje střelou podstřelem. V 9. minutě Berka - 5:3. Také Šilhavý je úspěšný. Pokorný krásnou ranou pod břevno - 6:4. Opět Šilhavý - 6:5. V 11. minutě nejsou při svých pokusích úspěšní ani Berka, ani Liška, ani podstřelem Pokorný. Nakonec po pěkné souhře Berky, Pokorného s Liškou, posledně jmenovaný proměňuje ranou o tyč. Háněl M. kryje střelu hostujícího útočníka, při našem útoku je Pokorný faulován a Berka z TH mezi obránce a beka hostů navyšuje naše vedení na 8:5. Ve 14. minutě hosté ztrácí. Berka míří do tyče, Alexovu ránu M. Háněl kryje. Pokorný zahrává nedovoleně nohou. Jiroušek z brejku snižuje. V 16. minutě Berka nechytá přihrávku, jsme vystaveni do ofsajdu, ale hosté kazí přihrávku. D. Háněl vzápětí kazí výhoz z autu a Jiroušek upravuje na 8:7. Bereme si oddechový čas. Pokorný po kličce klepákem o tyč  navyšuje naše vedení na 9:7. Alexa zahraje "3x". Macht ač je faulován zvyšuje na 10:7. Ve 21. minutě po hezké souhře hostující útoku trefuje Šilhavý tyč. Máme míč a Pokorný z trestného hodu míří také jen do tyče. Střelu Šilhavého Král chytá. Benetka vynáší míč, a z pokračujícího útoku střelu Černého hostující brankář chytá. Alexa z úhlu snižuje. V 25. minutě Pokorný z TH 12:8. Ve 27. minutě ránu Šilhavého Benetka blokuje, Macht vybojuje míč po nepřesné přihrávce hostů, a sám Macht zvyšuje na 13:8. Ve 28. minutě střelu Šilhavého Král chytá. Pokorný podstřelem nedává. Macht  střelou z úhlu je úspěšný a vedeme 14:8. Střelu Vlčka TH Král chytá. Macht je při kličce faulován, ale trestný hod již po čase prvního poločasu "ze stoje" Pokorný neproměňuje.

Na začátku druhého poločasu míří Berka pouze do tyče. Černý chytá odražený míč a svou šanci proměňuje. Alexovu ránu Král chytá, ale na další ránu Jirouška je krátký. Berka zvyšuje na 16:9. Benetka blokuje střelu Jirouška. V útoku rozehráváme TH, avšak kazíme přihrávku. Střelu Jirouška Král vyráží, další střelu Jirouška Benetka blokuje. V útoku opět kazíme přihrávku, ale Alexovu ránu kryje Král. Šilhavý míří vedle. Černý nedává. Alexa snižuje ranou o tyč. Spolupráce Černého s Machtem končí brankou Machta - 17:10. Šilhavý do tyče. Berka míří přesně pod břevno hostující branky. Ve 40. minutě Šilhavý zahrává TH, král chytá. Černý využívá "díry" mezi postavením nýřanských obránců ale střílí nad branku. Střelu Šilhavého Král chytá, kryje  i následnou ránu Jirouška, a nakonec další pokus Jirouška končí na břevně naší branky. Berka získává odražený míč. Pokorný po kličce nedává. Alexa snižuje chytrou střelou na 1. tyč. Ve 43. minutě po Berkovo kličce a přesném zakončení vedeme 19:11. Šilhavý snižuje. Liška míří mimo tyče. Šilhavý je úspěšný po další přesné trefě. V 45. minutě Pokorný po kličce - 20:13. Alexa  do břevna. Pokus Vlčka Král chytá. Jiroušek - 20:14. Berka rozehrává Th, naráží si s Liškou a navyšuje na 21:14. Vlček pálí vedle. Berka do břevna. Vlček snižuje -  21:15. V 50. minutě Pokorný zvyšuje nádhernou střelou pod břevno na 22:15. Šilhavý z výskoku do tyče. M. Háněl kazí přihrávku. Jiroušek míří přesně pod břevno naší branky. Černý nekompromisně z úhlu - 23:16.  Jiroušek střílí a  Háněl M. chytá ránu z úhlu, ale následně Šilhavý snižuje. Černý pálí do břevna, Macht získává odražený míč, přihrává jej Černému tan Pokornému a ten se nemýlí - 24:14. V 55. minutě Háněl M. chytá Šilhavého. Černý vedle, hosté kazí přihrávku. Pokorného ránu hostující brankář kryje. Macht s Pokorným vzápětí vybojují míč, ale Macht neproměňuje. Střelu Šilhavého chytá M. Háněl. Černý přihrává Pokornému, ten je faulován. Pokorný nedává trestný hod a Jiroušek z brejku snižuje. V 59. minutě přichází hezká souhra Machta - Černého  s Pokorným a posledně jmenovaný zvyšuje na 25:18. Šilhavý snižuje. Macht je faulován, a sám klepákem z TH po čase stanovuje konečný stav na 26:18.

Dobře rozhodoval Tomáš Chmelík z Přeštic.

Sestava a branky:

Sestava a brankáři:  Háněl Marek, Král David  - obrana: Smetana David, Háněl Dominik,Smitka Jiří, Benetka Vojtěch, Hering Jan, - útok: Berka Pavel 8, Pokorný Cestmír 8, Macht Michal 5, Černý Radek 4, Liška Martin 1

Trenér: Smitka Jiří, vedoucí: Smetana David

Nýřany B: brankář: Schejbal Jaroslav, obrana: Kinkor Štěpán, Jabůrek Ondřej, Černý Martin, Tráva Jan, Vurm Marek, Šebek Jakub, Wittmann Michal - útok: Šilhavý Jakub, Jiroušek Martin 5, Alexa Bohumil 3, Vlček David 1

Trenér: Alexa Bohumil, vedoucí: Wittmann Michal