Všenice - Plzeň Litice 21:20 (10:9)

03.06.2018 09:24

Před tímto zápasem máme opět obrovské problémy se složením zadních řad. A tak v základní sestavě nastupují na obranu brankáři Smetana se Smitkou s nimi Háněl Dominik. Na střídání je připraven "poloinvalidní", ale obětavý a Pavel Háněl........  V útoku začínají Berka, Liška, Černý a v brance Háněl Marek. Hosté mají výhoz a hned z úvodního útoku je posílá Pelech do vedení. Liška míří do břevna, hosté získávají míč a přestože střelu Rojíka blokuje Háněl D. tak Rojík posílá hosty do dvoubrankového vedení. Po pěkné souhře našeho útoku Liška snižuje. Háněl D. blokuje střelu Rojíka, Berka získává míč posílá Pokorného do brejku a ten neomylnou střelou vyrovnává na 2:2. Háněl M. kryje střelu hostujícího útočníka, ale Berka z výskoku není úspěšný. Rojík získává hostům vedení. Berka nedává, Háněl M.  kryje střelu Mizlera. Berka vyrovnává z výskoku na 3:3. V 8. minutě Mizlerovu střelu blokuje Háněl D., ale Rojík přesto získává hostům vedení. Pokorný míří do břevna, M. Háněl kryje střelu Rojíka. Liška z brejku vyrovnává na 4:4. Háněl M. kryje střelu Albla. Pokorný z trestného hodu získává vedení 5:4. Albl nedává, ale i Pokorný střílí vedle hostující branky. M. Háněl chytá střelu Rojíka. Berka z výskoku nedává. Háněl D. blokuje další střelu Rojíka. Nakonec ale Kalabza vyrovnává. V 17. minutě po spolupráci Pokorného s Berkou druhý jmenovaný nedává. M. Háněl kryje TH Rojíkovi. Za faul na Machta je nařízena šestka, kterou sám faulovaný proměňuje. Kalabza míří vedle tyčí naší branky. Berka získává dvoubrankové vedení - 7:5. Ve 21. minutě snižuje Rojík. Berka z výskoku neproměňuje. Smetana získává míč, ale Berka pálí vedle hostující branky. D. Háněl blokuje střelu Rojíka. Po spolupráci Černý - Liška, Liška navyšuje vedení na 8:6. Ve 24. minutě M. Háněl chytá střelu Rojíka. Černý míří přesně a vedeme 9:6. Ve 26. minutě snižuje přesnou ranou Rojík. Macht rozehrává TH a po spolupráci Černého s Liškou, druhý jmenovaný zvyšuje na 10:7. Liška nedává. Pelech snižuje. Liška z trestného hodu trefuje tyč a Mizler snižuje na rozdíl jediné branky. Po uplynutí prvního poločasu máme výhodu pokutového hodu, ale Liška trefuje opět pouze tyč.

Na začátku druhého poločasu máme výhoz a Berka pálí jen do bloku. Jsme stále v držení míče a po spolupráci Berky s Pokorným, Pokorný krásnou ranou o tyč zvyšuje na 11:9. Kalabza míří do tyče. Berka nedává a Rojík poté snižuje. Po faulu na Lišku je nařízen trestný hod a Pokorný jej proměňuje - vedeme 12:10. Avšak Rojík opět snižuje na rozdíl jediné branky. Po spolupráci Lišky s Pokorným, Pokorný klepákem zvyšuje na 13:11. Rojík míří do tyče. Pokorný nedává trestný hod. Rojík míří vedle. Berká střílí, hostující brankář vyráží jeho střelu na roh. Pokorný také není se svou střelou úspěšný. Ve 40. minutě chytá M. Háněl střelu Rojíka. Kalabza rozehrává TH, přihrává Pelechovi a ten snižuje. Spolupráce Černého a Lišky končí přesným zakončením Lišky - 14:12. Pelech snižuje. Po útoku Machta - Lišky - Černého zakončuje Černý klepákem. Rojík přihrává Pelechovi a ten snižuje.  Ve 44. minutě Liška 16:14. Ale Rojík je také úspěšný. Černý nedává, střelu Kalabzy vyráží střídající Král, odražený míč se dostává k Pelechovi a ten vyrovnává. Ve 48. minutě Macht střílí z přešlapu. Střelu Kalabzy Král chytá. Černý pěknou ranou o tyč získává vedení 17:16. V 50. minutě střílí Pelech pokutový hod vedle naší branky. Pokorný zvyšuje z výšlapu na 18:16. Král chytá střelu Pelecha. Hosté si berou timeout. Pokorný kazí přihrávku. Střelu Kalabzy Král chytá. D. Háněl blokuje střelu Kalabzy. Další střelu Kalabzy chytá Král, odražený míč získává D. Háněl přihrává Liškovi, ten Černému a vedeme 19:16. Rojík snižuje. Černý kazí přihrávku. Mizler míří do tyče. Pokorný nedává, máme odražený míč, ale Černý pálí jen do bloku. Rojík snižuje na rozdíl jediné branky. V 60. minutě Liška 20:18. Hosté na nic nečekají a Rojík ihned z náběhu opět snižuje. Liška opět zvyšuje na 21:19 a tak Mizler už jen snižuje na 21:20 pro naše družstvo.

Velice pěkně rozhodoval Jan Baumruk z Kyšic.

Pěkné dramatické utkání ve velkém horku, odehrála velice dobře naše obrana s dvěma brankáři !!!! Smitkou a Smetanou a D. Hánělem, která si sice především ve druhém poločase vybrala pár hluchých míst přesto si zaslouží absolutorium !!! V prvním poločase dobře chytal M. Háněl ve druhém jej vystřídal D. Král a několika pěknými důležitými zákroky mužstvo podržel. V útoku hráli pěkně rychle všichni útočníci. Jen dobře, že si Liška vzal v zaměstnání dovolenou, jelikož nemocný Elšlégr, který bral antibiotika nastoupit nemohl. O ostatních neúčastích raději nemluvit.........

Sestava a brankáři:  Háněl Marek, Král David  - obrana: Smetana David (ŽK), Háněl Dominik, Smitka Jiří, Háněl Pavel, - útok: Liška Martin 7, Pokorný Cestmír 6,  Černý Radek 4, Berka Pavel 3, Macht Michal 1

Trenér: Smitka Jiří, vedoucí: Smetana David

Plzeň Litice: brankáři: Kohout Filip, Slavotínek Martin, - obrana: Tlustý Vladimír, Benda Michal, Havlíček Jakub, Pitra Tomáš (ŽK), Loffler Jakub, Sak Miroslav, Faust Rudolf,  - útok: Rojík Jan 9, Pelech Miroslav 5, Mizler Denis 3, Kalabza Jiří 3 (ŽK), Albl Patrik

Trenér: Hnát Marek, asistent: Slavotínek Ladislav