Čechy - Morava 2011

                    

                    

Čechy - Morava 2011 14:15 (6:7)

 
 
 
 

  Čechy: Majer (Kalivoda) - Danielka. Janeba, Počátecký, Šik, Červinka, Leugner, Lang, Wisura, Faifr, Beneda, Tycar, Pešek, Zimmermann.


  Morava: Mühlhandl (Potsch) - Musil, Martinec, Stiller, Sanytrak - Novotný, Kopecký, Horák, Křemínským, Tománek, Beneš, Richter, Silber P.


  Rozhodčí: Adámek. Gorpiel

 

Zkrácená reportáž z utkání

Je tu vrchol letošní sezony národní házené, mužské mezizemské utkání Čechy - Morava. Soubor těch nejlepších hráčů z České republiky se utkává proti sobě. Historicky jsou na tom lépe Čechy, které mají proti Moravě lepší bilanci. Morava naposledy vyhrála v Krčíně 2009, loni se radoval výběr Čech.

Ještě před začátkem utkání  uslyšíme státní hymnu a představení hráčů. Rovněž budeme sledovat předávání čestného titulu dvěma hráčům z Brna. Titulu Mistra národní házené dosáhl Jan Musil a David "Jim" Mühlhandl. Titul předává předseda SNH Jaroslav Holý.

V útoku Morava, v sestavě prakticky celé Brno.

Ladislav Beneda, nejlepší házenkář roku 2010 vypálil přesně pod víko Mühlhandla. (2:2)

Trenér Čech dostává žlutou kartu za nesportovní chování

Útok Čech si rozebral kompletně obranu a jen díky Mühlhandlovi se stav nemění.

Hostující brankář znovu výborně chytá ránu Benedy, nicméně znovu tam byl přestupek proti pravidlům a domácí pokračují v útoku.

Nejlepší střelec celé ligy Lukáš Zimmernann zahrával trest a záložník v brankovišti zahrál nohou, z toho resultuje šestka.

Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme viděli nesmírně vyrovnané utkání. O jeden gól vede Morava, kterou držel brankář Mühlhandl a také v závěru Potsch. Nutno říci, že se hrálo tvrdě, Morava vyfasovala na obraně hned tři žluté karty a také přišla o zraněného Martince, jehož koleno mu zřejmě nedovolí pokračovat ve hře. Hosté mají dvě žluté.

Rudolf Lang nejprve nedává, ale bude mít k dispozici i trest...jenže dopadlo to stejně, Lang pálí vysoko nad.

Novotný měl hodně prostoru k zakončení, ale Počátecký v klíčový moment vložil do střelu svou ruku a zabránil deváté brance.

Dlouhá akce brněnských útočníků končí gólem, Jaroslav Horák se prokousal obranou a tvrdě zavěsil. Síť v bráně Čech se ještě teď pohybuje

Neuvěřitelně dramatický zápas tak končí výhrou Moravy. Je to tak trochu symbolické. Když vyhrálo 1. NH Brno titul v sezoně 2008/2009, vyhrála i Morava v mezizemském utkání. Totéž se opakuje i letos. Čechy tak po roce prohrávají, a to nejtěsnějším rozdílem. Diváci děkují všem aktérům za pěknou podívanou a hráči Moravy slaví.

 

Nejlepší hráči utkání podle serveru onlajny.cz:


Za Čechy bych udělil toto ocenění Ladislavu Benedovi, který dokazuje proč je nejlepším hráčem České republiky. Za Moravu byla k výběru dvojice hráčů - Mühlhandl a Horák. Volím ale prvně jmenovaného, který celý zápas držel svůj tým a v závěru předvedl klíčový zákrok.

   

 

 

              

                 

 

   Čechy - Morava 22:9 (10:4)

 

Čechy: Dušková (Houhová) - Horáková, Klučáková, Protivová, Půtová, Štěpánová, Vališová, Bendová, Bonaventurová, Martin, Levorová, Švarcová, Živná.


Morava: Havránková (Zelezníková) - Zikánová, Stehlíková, Přikrylová, Nezhybová, Pištěková, Jurtíková, Pavlíková, Kratochvílová, Krčmářová, Gajdušková, Feyrerová, Polášková, Vespalcová.


Rozhodčí: Šimánek, Kovář

 

Hezký den z Jihlavy, vítejte u sledování mezizemského utkání v národní házené. V prvním dnešním zápase budeme sledovat nejprve ženy, v pravé poledne potom muže. Nejlepší výběry Čech se utkají proti nejlepším hráčkám z Moravy. Pro neznalce tohoto menšího českého sportu, jde vlastně o vrchol tohoto sportu. Taková obdoba all stars game. Pro obě kategorie je to velice prestižní záležitost, můžeme tedy čekat zcela jistě kvalitní zápasy.

Bohužel je zde na Vysočině zataženo a drobně prší. Doufejme, že se počasí umoudří a podmínky budou takové, aby přišlo hodně diváků. Jen pro připomenutí, kdo vlastně vévodí ženské národní házené, pak je to pro letošní rok Sokol Krčín - Nové Město nad Metují, jenž ve finále porazil Chomutov. V mužské kategorii je to 1. NH Brno, které si poradilo s Plzní.

Hráčky nastupují na hřiště, nejprve uslyšíme státní hymnu a poté představení obou soupeřek. Vše je prakticky připraveno k tomu, aby byl mezizemský duel zahájen, hezké dopoledne přeje z Jihlavy Roman Zajíček.

A hned je tu první branka, Petra Bendová střílí poprvé do sítě Havránkové. (1:0)

Jolana Levorová střílí svou dnešní první branku a Čechy jdou znovu do vedení. Zatím proměnily všechny své útoky.

Dušková čaruje, znovu chytá trest po souhře Jurtíkové s Pavlíkovou.

Dvě tyče po sobě trefily moravské hráčky, totéž se "povedlo" i Bendové. Čechy však zůstavají u míče

Moravě vázne kombinace a hlavně se nedaří střelba. Nejprve po střele Jurtíkové skončil míč na tyči a následně to zkoušela po odrazu Pavlíková, leč centimetr vedle.

Oddechový čas pro Moravu, který si vyžádal Antonín Malenda.

Stále zůstavá stav stejný a v útoku Morava. Jenže obránkyně Čech Půtová dvakrát po sobě zablokovala útočnice a do brejku jdou soupeřky. (

Jolana Levorová má číslo jedenáct a dává tak trochu symbolicky jedenáctou branku. Náskok domácích děvčat je dalo by se říci luxusní.

A je to tady. Marie Polášková snižuje a dává krásnou branku z trestu pod břevno. Opravdu hezký házenkářský moment, který potěšil solidně zaplněný jihlavský areál

Česky dávají další branku, Štěpánka Bonaventurová přešla hladce přes Pištěkovou.

I s trochou štěstí se Čechy prosazují, Moravanky totálně odpadly a radují se pouze domácí hráčky. Nyní Živná přidává již sedmnáctou branku

Rozhodčí Petr Šimánek uděluje první žlutou kartu zápasu pro Martinu Půtovou

Útok Moravy předvedl opět svou jalovost. Osm branek prakticky za celý zápas je trestuhodně málo. Vázne souhra, kombinace...na opačné straně je to přesně naopak.

Krásná střela tzv. koníkem v podání Jitky Živné. Blíží se konec mezizemského utkání žen, které je od začátku v jasné režii Čech

Češká děvčata vyhrála zaslouženě, byla ve všech směrech lepší, Morava na jejich dobrý výkon nedokázala navazát. Pouze v prvním poločase to bylo vyrovnané, ale v té druhé to byla labutí píseň hráček kolem Petry Bendové a trenérky Boženy Laštovičkové

 

Hvězdy utkání podle serveru onlajny.cz: 

Za Čechy bychom mohli vybrat Štěpánku Bonaventurovou, za Moravu to bylo poměrně jasné - prakticky jediná střelkyně svého týmu Pavla Jurtíková.

  Z těsné výhry se radovala Morava 

                    – rozhovor s trenérem Čech

zdroj RO Deník

 

Jihlava - Tradiční mezizemský duel národních házenkářů skončil porážkou 14:15 týmu z Čech

 „Letos, oproti minulým rokům, jsme nominaci skládali složitě. S předstihem se omluvil jeden z nejlepších brankářů Josef Průcha z Nýřan. A hodně problémů nám letos udělalo play off. Z nominace vypadlo několik hráčů, sádrou se „pyšní“ nýřanský Vašek Brada a z Újezda Pavel Titl. Proto po domluvě se svazem jsme vzali na přípravu sedmnáct hráčů a s Pavlem Ausbergerem skládali nominaci až na místě,“ vrací se k průběhu akce trenér Tomáš Krejča. „Příprava byla výborná, parta bez problémů, všichni táhli za jeden provaz s tím, že přijeli porazit Moravu. Přesto to nevyšlo, po zápase jsme to probírali, ale chybu nenašli. Vlastně jedinou, že se nám nepodařilo vyhrát.“

Po zhlédnutí zápasu byl jasný základní rozdíl, výkonnost brankářů a přesnost střelby útočníků.
„Přesně tak. Nikdo z našich nezklamal, ale chybělo tam to něco malinko navíc. Zraněním Titla se nám rozpadl sehraný útok a na klucích z Újezda jako by ještě ležela „deka“ z prohraného finále s Brnem. Chyběla jim lehkost, šance si vypracovali, ale na jednu branku se strašně nadřeli. Velice těžko překonávali gólmana Münhandla, ten byl klíčovou postavou utkání. Navíc celek Moravy se mohl spolehnout na sehraný brněnský útok, který také strávil na hřišti převážnou část doby,“ všiml si trenér týmu Čech Tomáš Krejča.

Český tým hrál v posledních letech s minimálními změnami a potřebnou generační výměnu letos nastartovaly vynucené změny. „Vsadili jsme na mladé hráče, téměř třetina jich byla s minimálními zkušenostmi nebo úplní nováčci. V tom nyní máme předstih před Moravou. Ta změna je také brzy čeká. Prohra je nepříjemná, zvláště o jednu branku. Soupeři jsme k vítězství popřáli, ale za rok chceme,aby Moravané přišli blahopřát nám. Věřím, že tahle parta kluků na to má,“ uzavřel trenér Krejča.

Čechy – Morava 14:15 (6:7, branky: Beneda 4, Zimmermann 4, Pešek 4, Tycar 1, Lang 1 – Horák 6, Novotný 5, Bukovský 2, Beneš 2