Ročník 2013 - 2014

1. kolo II. ligy mužů

TJ Všenice - TJ Sokol Kyšice    12:11 (6:6)

K prvnímu druholigovému utkání odjelo naše áčko v neděli odpoledne do Všenic. Utkání začalo zlehka z obou stran. První gól utkání padl až v 6. minutě do naší branky. Vyrovnání na 1:1 přišlo v minutě deváté. Až do stavu 4:4 byl průběh utkání stejný, domácí dali gól a naši vždy vyrovnali. Ve 20. minutě se Kyšice dostaly do vedení 5:4, domácí ale dokázali otočit a naši vyrovnávali až trestem po čase. Na začátku druhé půle nám 'ujel vlak' a rázem bylo skore 10:6. Po oddechovém čase se ale postupně podařilo vyrovnat na 10:10. Ve zbývajících minutách se domácím podařilo vstřelit ještě 2 góly, zatímco nám jen jeden a utkání tak skončilo za stavu 12:11.

Příští kolo je na programu derby. Do Kyšic v neděli přijeodu sousední Ejpovice.

2.kolo

Záluží - Všenice 19:12 (10:8)

V druhém kole II. ligy jsme dnes na domácím hřišti přivítali družstvo mužů TJ Všenice, kteří tak jako my hrají, jako jedni z posledních ve vrcholných soutěžích NH, na přírodním povrchu.

V prvním poločase byli hosté o něco lepší než my, nás trápila nepřesná koncovka, naopak Všeničtí útočníci se prosazovali podstřely z dálky a přesně mířenými ranami z úhlů. Téměř celý první poločas si hosté udržovali 1 brankový náskok, pak se nám však podařilo získat pár balónů a výsledek otočit v náš prospěch. Dvě minuty před koncem poločasu jsme vedli o jednu branku 9:8 a v posledních chvílích poločasu se nám i přes ztracený míč podařilo vybojovat trestný hod, který v poslední sekundě poločasu proměnil Honza Tříska. Stav po odehraných třiceti minutách byl 10:8.

V druhém poločase hosté rychle snížili na 10:9, ale to bylo z jejich pohledu na dlouhou dobu vše. I nás však stále zlobila koncovka, v útoku jsme si nevěděli rady, a tak jsme si v osmé minutě vzali oddechový čas na rychlou poradu. Toto nám celkem pomohlo, v útoku jsme se začali více prosazovat a budovat tak až 7 brankový náskok. Všenice se střelecky prosadili až posledních 15 minutách utkání, za celý druhý poločas však dokázali míč za záda dobře chytajícího Poláka protlačit jen 4 krát. My jsme v druhé půlce překonali, i když občas s velkým štěstím, hostující brankáře 9 krát a v utkání jsme zaslouženě zvítězili 19:12.

Zápas sledovalo 111 diváků, arbitrem utkání byl p. Jan Malý z Klášterce nad Ohří.

Sestava a branky Záluží:
brankáři – Polák Hynek, Stádník Jan
obrana – Marek Tomáš, Klail Milan, Klail Kamil
útok – Ludvík Zdeněk (1), Tříska Radek (3), Kotyza Miroslav (2), Stružka Pavel (1), Tříska Jan (9), Danielka Zdeněk (3) a Ruml Radim
Trenér – Ulč Petr, Vedoucí – Stádník Jan

Sestava a branky Všenice:
Smitka Jiří, Háněl Marek, Dobrý Martin, Hůlka Tomáš, Šebek Ondřej, Kroc Matěj, Černý Radek (1), Rada Zdeněk (1), Baborovský Petr (3), Liška Martin (5), Elšlégr Tomáš (1) a Kroc David (1).
Trenér – Kuška Luděk, Vedoucí – Hůlka Tomáš

3.kolo

8. 9. 2013 TJ Všenice 13:13 Šroubárna Žatec (7:7)
Sestava: br - Š. Horník, M. Horník
  obr - P. Nociar, Taraba, M. Pavlas
  út - D. Nociar 7, P. Horník 4, Bartoň 2
  tr - D. Nociar
Rozhodčí:

Na venkovní zápas jsme tentokrát zajížděli na "nejmodernější" povrch v lize a to do Všenic. K zápasu jsme odjížděli v improvizované sestvě v sedmi hráčích. Musíme poděkovat Michalu Pavlasovi, který i když už nehraje, jel nám pomoci svou hrou na obraně. Kvůli problémům ze sestavou a víkendové Dočesné jsme neočekávali moc dobrý výsledek, ale rozhodně jsme nepřijeli odevzdaní. Potvrdilo se to hned od začátku zápasu, kdy jsme se ujali vedení 1:4. Všenice celý zápas deptal výborně chytající Štěpán Horník. V útoku jsme se snažili vyrovnat s tvrdě hrací hrou domacích a k výraznějšímu skórování nám chybělo jen občasné střídání. Celý zápas byl vyrovnaný a ze soupeřem jsme se tahali o jeden gól. Všenice ke konci zápasu srovnali, avšak dvě minuty před koncem byla výhoda posledního útoku na naší straně. Po prvním faulu jsme si vzali time-out a rozkaz ten zněl jasně, míč nesmíme ztratit za žádnou cenu. Takticky jsme útok dohráli až do konce. Měli jsme i velkou šanci na výhru pár vteřin před koncem, kdy Pepa Bartoň střílel osamocen z velmi dobré pozice. Pepovi se domácího golmana nepodařilo překonat a tak zápas skončil nerozhodně. I když pozice poslední střely byla výhodná, nelze Pepovi nic vyčítat, protože odehrál svůj první celý zápas bez střídání a ještě na horším povrchu. Tyto zkušenosti bude využívat ve svůj prospěch až v následujících letech.

4. kolo

2.Aliga mužů: TJ Všenice vs. Baník Most NH 19:15 (11:10)

15.09.2013 18:28

Další zápas aktuálního druholigového ročníku Baníkovci zahráli podle nechtěného mustru: jak ztratit dobře rozehrané utkání. Ve čtvrtou hrací neděli odpoledne zajížděli hráči Baníku Most NH znovu na venkovní hřiště, tentokráte do Všenic. V první polovině si oba celky v ničem nezadaly a po vyrovnaném poločasu odcházely ze hřiště za těsného vedení domácích 11:10. V utkání si rozdělili napůl poločasové porce oba mostečtí brankáři, kteří se vytáhli několikerými zákroky. Mostecká hra se znovu opírala o výtečnou obrannou hru, tentokráte bez tradičního šéfa, Roberta Skalitze, kterého však bez problémů zastoupil Petr Hojer a v dobrém světle se, dle očekávání předvedl také novic v A týmu, Marek Paus. Obehranou písní je již popis počínání útočné části Baníku. Mosťáci umírají na mizernou střelbu od začátku soutěže a nebylo tomu jinak ani v neděli 15.9., byť do 45. minuty měli zápas pevně ve svých rukou a byli to domácí, kdo vynikal nervozitou ve hře i mimo hřiště. V této fázi domácí korigovali skóre na 13:14 a Baník měl před sebou poslední čtvrtinu hrací doby na držení dobrého výsledku. Ten se nekonal, mostecká obrana nic neslevila ze svých střídavě úspěšných zákroků, útočníkům se dařilo pobýt ve vlastní útočné třetině klidně i čtyři minuty, avšak bez kýženého vstřeleného gólu. Domácí stadion přiváděl do varu v závěru nastoupivší Aleš Vondrák, který vzal na sebe většinu povedených závěrečných střeleckých akcí. Gól na mosteckou stranu skóre přišel až v 57.minutě a to již bylo všem zúčastněným jasné, že domácí se budou radovat z dokonalého obratu v utkání, které dovedli do vítězného konce 19:15. Největším rozdílem v utkání byl střelecký projev útoků, na domácí straně se střelecky dokázala prosadit hned sedmička útočníků (nejvíce mosteckou branku zastřílel shodně pěti brankami Baborovský a Vondrák), v mosteckém dresu stojí za zmínku sedm gólů mosteckého kapitána, Petra Tichého, příspěvek ostatních prostě nestačí.

Rozhodčím utkání byl Lukáš Zimmerman.

Sestava Baníku Most NH: brankáři - Pavel Záhumenský, Vítězslav Nový, obrana - Milan Škabrada, Michal Štumpf, Petr Hojer, Marek Paus, útok - Petr Tichý (7 gólů), Michal Nájemník (4), Jan Kneř (2), Vít Mertl (2), Tomáš Dräxler, trenéři - Pavel Gombár, Josef Štumpf.

Ostatní výsledky 4.kola (bez záruky): Ejpovice - Raspenava 18:19, Čakovice - Záluží , Řevnice - Vřeskovice 16:17, Kyšice - Podlázky 17:19, Litohlavy - Žatec 22:24.

Také v následujícím 5.kole míří za svým soupeřem Baník mimo vlastní hřiště, příští neděli čeká na Most těžký sok, ambiciózní Sokol Podlázky.

Zpět

II. liga muži A

.5.2013. Všenice - Raspenava A 21:20 (13:11). Rozhodčí Šottner.

Pískové dvojkolo pokračovalo ve Všenicích. S novým kapitánem jsme byli odhodlaní si odtud odvézt dva body. Domácí si od začátku udržovali dvou až tříbrankový náskok a my jsme s nimi drželi krok jen s vypětím všech sil. Vedení Všenic podpořil fakt, že si branky rozdělilo celkem sedm různých střelců a góly na domácí konto přibývaly pravidelně celou první půli. My jsme to soupeři usnadnili několika lehkými ztrátami míče ze strany obrany i ze strany útoku. Druhý poločas byl z naší strany přeci jen lepší a dokázali jsme skóre srovnat, ale pak zase nechat náskok domácím. Sahali jsme po bodu. Ten nám ale sebrala nešťastná inkasovaná branka půl minuty před koncem, kdy se potvrdilo, že balón je kulatý a dokutálel se za naší brankovou čáru. Dokázali jsme už pouze snížit na rozdíl jedné branky, o kterou se postaral dvanáctigólový střelec Luboš Dörfl.

Sestava a branky: Hanzl - Málek Jan, Felcman (K), Gröger, Jirounek - Málek Josef (2), Kober (3), Dörfl (12), Kobera R. (3).

Ejpovice - Všenice 20:20

V dalším kole druhé ligy k nám přijely Všenice, tedy tým který je po kotníky namočený v boji o záchranu. Všenice v útoku praktikují statickou, ale nutno dodat efektivní házenou. Opírají se hlavně o kapitána Radu a jeho "šlajze" ze kterých se téměř nemýlí. Ve spojení s tvrdou obranou bylo jasné, že nepřijel slabý soupeř. Z počátku se podařilo naší obraně sebrat nějaké balony a tudíž jsme byli skoro celý první poločas ve vedení. Jednou se dostaly do vedení i Všenice, ale o vedení hned poté přišly. Našemu útoku nedělala tvrdá obrana Všenic větší potíže a tudíž jsme v poločase vedli 12:10. Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako ten první. Náš útok zatím držel nastavenou laťku, ale Všenice se držely stále blízko.

V půlce druhého poločasu jsme vedli o 3 branky, ale pak nás několikrát zradila branková konstrukce a najednou bylo vyrovnáno. Několika slepenými goly se hosté dokonce dostali do vedení, ale my jsme opět vyrovnali. Poslední slovo jsme mohli mít my, ale několik šancí v posledních vteřinách jsme nedokázali v útoku přetavit ve vítězný gól. Utkání skončilo remízou 20:20. Z průběhu zápasu se dá říct, že jde o ztrátu, jelikož jsme měli kromě 2 minut celý zápas ve své moci. V tabulce jsme na rozdíl od našeho nedělního soupeře v relativně klidných vodách středu tabulky. Na stupně vítězů nám ztrácí 6 bodů. Od sestupových vod máme odstup 8 bodů. Příští zápas k nám přijede leader druhé ligy Záluží. V podzimní bitvě jsme až do závěrečného hvizdu bojovali o vítězství, které jsme nakonec i vydřeli, ale Záluží se s porážkou určitě nesmířilo a bude nám chtít porážku určitě vrátit. Výhoz v neděli v 15:00.

TJ Všenice - TJ Sokol Záluží

I v neděli čekalo žatecké družstvo přírodní hřiště, tentokráte ve Všenicích. V kompletní sestavě měli žatečtí po čtyřech nevydařených utkáních ambice konečně zvítězit. A průběh prvního poločasu tomu i odpovídal, kdy si hosté udržovali dvoubrankový náskok. O ten však v závěru prvního dějství přišli a z vedení se nakonec radovali Všenice. Sebevědomí hostím nechybělo ani ve druhém poločase, bohužel to nebylo příliš vidět na předváděné hře a tak domácí dokázali své vedení ještě navýšit na tři branky. Navíc hostující tým nedokázal udržet nervy na uzdě po některých výrocích rozhodčího, který si nenechal nic líbit a Žatec tak prakticky poslední čtvrtinu utkání odehrál v šesti, když si obránce Lučan vykoledoval pětiminutový a posléze i desetiminutový trest. To však překvapivě mělo na žatecké pozitivní vliv a zlepšeným výkonem dokázali strhnout vedení na svou stranu, které pak udrželi až do konečného hvizdu. Zimní přestávku tak žatečtí přečkají na třetím místě s dvoubodou ztrátou na vedoucí Záluží.