Druholigové derby vyznělo pro Všenice

25.05.2011 13:20

Ve druhé nejvyšší soutěži národních házenkářů poutají pozornost vzájemná utkání čtyř družstev z Rokycanska.

V jednom ze šesti podzimních derby Všenice pokořily Stupno B 23:19. Duel začal velkolepou smrští domácího kolektivu, který z prvních šesti útoků dal šest branek. Hostům nepomohlo  ano střídání brankářů a do 15. minuty inkasovali desetkrát. Ve hře je držel dobrý výkon útočné formace, díky níž prohrávali v poločase pouze o čtyři branky. Po změně stran, když se podruhé vrátil do stupenské branky J. Smitka a začalo se mu dařit, se dotáhla rezerva Sokola na rozdíl dvou branek. Pak ale Jaromír zdráhal z Nezvěstic neuznal branku T. Horejšovi a vzápětí se na hostující svatyni házely dvě šestky. V klíčovém okamžiku utkání se Všeničtí dostali znovu do bezpečného odstupu a přes další snahu Sokola o zvrat v zápase si vedení bez problémů pohlídali. Za poražené : Marek Totzauer sem, P. Smitka a Rada po pěti a Spěváček dva góly.

Všenice zvládly i další derby s vedoucím Osekem. Lídra porazily 21:14.