Litohlavy - Všenice

30.05.2011 05:42

Litohlavy – Všenice 14:14 (7:9)

V devátém kole II. Ligy národních házenkářů bylo na programu poslední okresní derby. Litohlavy se rozešly se Všenicemi smírně 14:14 (7:9)

Domácí si udržovali do dvacáté minuty nejtěsnější vedení. Skvěle si v těchto fázích počínala všenická obrana, která nedovolila litohlavským kanonýrům odstup zvýšit. Ke konci prvního dějství nováček vyrovnal a do šaten dokonce odcházel s dvoubrankovým náskokem. Hned po změně stran Všeničtí zaznamenali další dva góly a zdálo se, že export dvou bodů nemůže nic ohrozit. Posledních deset minut přineslo drama, jak se patří. K nezastavení byl litohlavský útočník Tycar, autor třinácti branek ( tu zbývající přidal Polák). V závěrečné minutě chytil všenický gólman Plaček tvrdou střelu a protiútok hostů zastavila píšťalka sudího Šimiceho. Derby tak skončilo smírně, což je spravedlivým vyjádřením dění na hřišti. O bod pro Všenice se kromě zadních řad zasloužili H.Benetka se sedmi a Hrůza s pěti brankami. Jednou skórovali Kalaš a R. Benetka.

Tento článek je opsán z Rokycanského deníku.