Župní přebor

 Stupno, 25.3.2011

  Turnaj měl být původně záležitostí sexteta mužstev, jenže Hromnice svou účast vpředvečer turnaje odvolaly, Litohlavům se ráno nesešlo dost hráčů (velká škoda, že nepřijeli alespoň ti, co se sešli – hráči na půjčení by se určitě našli) a z původního záměru sestavit ze stupenských a všenických borců 3 celky, nakonec také sešlo. 3 účastníci si to tedy rozdali mezi sebou na plný čas a k vidění byla jako obvykle na tomto podniku uvolněná pohodová házená s množstvím branek, když obrany hrály velmi čistě bez nedovolených zákroků.

Všenice – Osek 23:14 (12:6),
Baborovský a Benetka 6, Pokorný 5 a M. Liška a T. Hůlka 3 – Čelechovský 5, Hirman 4, Kozák 3 a Macht a Vorlík;

- v dalším utkání mohla hrstka nejvěrnějších příznivců házené sledovat okresní druholigové derby, kde v úvodu kralovaly na hřišti zadní řady na obou stranách; především tedy ta všenická v čele s brankářem D. Králem. Sokol sice zaznamenal úvodní branku utkání, ovšem pak si znovu vybral čtvrhodinové hlušší místo a v 15. minutě už vedla Lokomotiva 4:2. Pak se jí probudili i střelci, kteří našli recept na oseckou obranu a v poločase vedli Všeničtí již o 6 gólů. Ve 2. polovině střetnutí se hrálo v docela volném tempu. Favorit měl opět navrch a čtvrthodiny před koncem už vedl 17:9. V závěru zápasu se několikrát otřásla země po faulech na Honzu Kozáka, ale jinak se už nic interesantnějšího nestalo a Všenice dovedly v poklidu zápas do zaslouženého vítězství. Na obou stranách však byla znát absence mnoha hráčů širšího základu.

Stupno – Všenice 29:23 (12:12), D. Kroc a Pokorný 7, L. Caletka 6, M. Caletka 5 a Kraft a Kalivoda 2 – Benetka 8, Baborovský 7, M. Liška 6 a T. Hůlka 2; 

- v souboji o prvenství začali lépe favorizovaní sousedé, kteří vedli po téměř celý 1. poločas, nikdy však ne rozdílem vyšším než o 2 branky. Po čtvrthodině hry Stupno prohrávalo 6:7 a i v dalším průběhu tahalo za kratší konec provazu. V závěru 1. půle ale Všenickým skončilo několik ran na tyčích a Sokolu se podařilo srovnat. Po změně stran však domácí rozehráli nečekaný koncert v útočné fázi, když se dařilo především duetu D. Kroc – Pokorný, které ve 2. části nasázelo do soupeřovy sítě 12 branek ze 17. Čtvrt hodiny před koncem vedlo Stupno už 22:17 a kráčelo vstříc neočekávanému prvenství. Utkání se muselo určitě líbit, protože se hrálo téměř bezkontaktně v bratrském duchu, o čemž svědčí i počet nastřílených branek. Stupno dovedlo souboj do vítězného konce, třebaže mu scházeli ve 2. části v obraně Matěj Kroc, jenž odjel na školení cvičitelů 3. třídy a posléze se zranil i střeďák Ondra Šebek.

Pořadí turnaje:

1. Stupno 2-0         57:40
2. Všenice 1-1     46:43
3. Osek 0-2         31:51

Sestava:
B – Davidové Král a Smetana
O – Pavel Háněl, Jan Hering a Marek a Stanislav Kroupové
U – Hynek Benetka 14, Petr Baborovský 13, Martin Liška 9 a Ing. Tomáš Hůlka a Čestmír Pokorný (j.h.) 5
T – Luděk Kuška

Turnaj splnil beze zbytku svůj přípravný účel. Absolutorium zasluhuje rozhodčí Jindřich Šperl ze Všenic, který bez střídání odřídil s přehledem celý turnaj a přispěl k jeho hladkému průběhu.