Osek - Všenice 21:22 (8:12) 22.04.2012

20.04.2016 11:10

Sousedské derby nabídlo velmi kvalitní házenou.  Od úvodních minut se mužstva střídala ve vedení. Náš útok střídal  krásné akce s technickými chybami.   V 10. minutě Rada poslal naše družstvo do vedení 4:3. Avšak Hirman dvěma góly otáčí na 5:4 pro Sokol Osek. Vondrák a Hůlka opět otáčí stav na 6:5 v náš prospěch. Maršík srovnává,ale Černý v 18. minutě, a vzápětí Hůlka dostávají naše družstvo do dvoubrankového vedení 8:6. Kozák snižuje, ale po krásné akci Vondráka Cerný zvyšuje na 9:7. V této fázi se zlepšila obrana ve složení Hering, Šebek, Dobrý, za nimi se rozchytal brankář Král. Šebek výborně blokuje, útok získává výhodu trestného hodu. Hůlka výborně přihrává Vondrákovi, který proměňuje. Vzápětí Král chytá  střelu domácího útočníka,a z následného útoku Vondrák krásným "rusákem" zvyšuje ve 27. min. už na 11:7. Domácí snižují na 11:8. Ve  29. minutě Král opět chytá střelu oseckého útočníka,a v poslední minutě Hůlka z trestného hodu upravuje na poločasových 12:8 pro naše družstvo.

Nástup do druhého poločasu vyšel skvěle našemu útoku ve složení Vondrák, Hůlka, Rada. Vondrák hned z prvního útoku z výskoku proměňuje. Pak sice Kozák a po něm Maršík snižují na 13:10, ale po pěkné akci celého útoku proměňuje Rada. Král chytá a po spolupráci Vondrák - Hůlka druhý jmenovaný zvyšuje na 15:11 v 37. min. Maršík snižuje, ale opět výborná spolupráce Vondráka s Hůlkou, kterou tentokrát přesně zakončuje Vondrák opět "rusákem". Skvělý zákrok předvádí brankář Král a po krásně souhře Vondráka, Hůlky a Rady, posledně jmenovaný zvyšuje na 17:12. Král opět chytá a Rada ve 41. min. opět proměňuje - 18:12. Brankář Král opět zneškodňuje střelu domácího útočníka  z protiútoku Rada trefuje krásnou střelou pouze 3x tyč !!! Při útoku oseckého mužstva vypichuje M. Dobrý míč a krásný "brejk" v podání Rada, Hůlka, Vondrák zakončuje nekompromisní střelou Rada. Ve 44. min. vedeme 19:12 a zápas vypadal na jasnou záležitost našeho mužstva. Avšak domácí zlepšili obranu i útok a zápas zdramatizovali. Maršík snižuje, Rada neproměňuje.  Pak střídající Pelc, který měl největší zásluhu na střeleckém probuzení domácích z trestného hodu snižuje na 14:19. Rada neproměňuje pokutový hod. Vzápětí ještě Hůlka z trestného hodu zvyšuje na 20:14. Poté dvěma góly Stach snižuje na 16:20, Vondrák po souhře celého útoku zvyšuje na 21:16. V 51.minutě Maršík snižuje, poté Hůlka neproměňuje trestný hod, a vzápětí Pelc a po něm Maršík v 55 min. snižují na 19:21 a trenér Kuška si bere time out. Po oddechovém čase Rada z úhlu nedává, vzápětí Pelc snižuje na 20:21. V 59. minutě Rada z úhlu proměňuje a vedeme 22:20, domácí Pelc z pokutového hodu už jen snižuje na 21:22. Náš útok už posledních 30 sekund bez problémů udržel míč a mohli jsme se radovat z těsného vítězství.

V tomto derby jsme byli 45. minut lepším celkem, ale poslední čtvrhodinu jsme technickými chybami a nekoncentrovaností pomohli domácím vrátit se do utkání. Domácí zlepšeným výkonem na konci zápasu dokázali proč jsou na špici 2.ligy.

Kvalitní, rychlé a férové utkání velice dobře odřídil rozhodčí Zadražil z Přeštic.

Branky : Všenice    Rada 7, Vondrák 6, Hůlka 5, Černý 4