Pohár ČR starších žáků (Nýřany, 10. – 12.6.2011)

  • Všenice – Bakov 19:7 (10:4)

Šperl 11, Lhoták 6 a O. Loukota a Vokáč – Černý 4 a Řehák 3

- v zahajovacím utkání celé akce začali Všeničtí velmi dobře. Vyšel jim nástup a v 8. minutě už vedli 4:1. Vycházelo jim téměř vše a hlavně se nechalo koukat i na útočnou hru s výtečným zakončením. 8 minut před přestávkou už vedla Lokomotiva 7:3 a do poločasu svůj náskok ještě navýšila na 6 branek, přestože ještě další dvě její branky nemohly být uznány pro přešlap střílejícího hráče. Po změně stran se pokračovalo opět pod všenickou taktovkou, které po 8 minutách 2. poločasu vedly již 13:5. Do hry se v tomto utkání dostali všichni hráči a i náhradníkům se hra dobře dařila. 8 minut před koncem již vedli Všeničtí 16:6 a zdálo se, že vykročili do turnaje tou správnou nohou. O svých kvalitách přesvědčovala především obrana s brankářem a své si odehráli i útočníci. Bohužel to byla labutí píseň západočeského reprezentanta. Před 25 diváky bezchybně rozhodovali Ivo Toman z Plzně – Újezdu a Zdeněk Kalčík z Ejpovic.

  • Všenice – Brno 13:19 (5:8)

Šperl 6, Lhoták 4, Vokáč 2 a D. Háněl – Hynšt 10, Prokš 5 a Kašík 4

- v odpoledním vystoupení začalo velké všenické trápení v útoku. Brněnský nebrankář, který se v úvodním utkání s Rokytnicí prakticky nepotkal s míčem a jehož zákroky občas budily úsměv, se rázem stal nepřekonatelnou překážkou pro Všenické. Brno vedlo v 10. minutě 1:3, ale pak se našemu zástupci podařilo srovnat na 4:4 necelých 10 minut před koncem, ale byl to pouze ojedinělý záchvěv. Až do přestávky se střelci Lokomotivy prosadili pouze jednou a Jihomoravané si vypracovali uklidňující 3-brankový náskok. Po změně stran nastoupili Všeničtí s evidentním odhodláním zlomit nepříznivý vývoj, podařilo se jim dvakrát vsítit kontaktní gól (jednou na 8:9 a podruhé na 10:11). Bohužel po tomto dílčím úspěchu přišel další útlum, během něhož útočníkům zvlhl prach a soupeř si naopak dokázal pomoci jednoduchými brankami. Za stavu 11:15 se všeničtí trenéři odhodlali k poslednímu zoufalému pokusu o zvrat, když přesunuli D. Háněla do útočné formace, ale ani to k úspěchu nevedlo a naopak brněnští útočníci - v úvodním utkání hodně nevýrazní – dokázali využít oslabené všenické obrany a svůj náskok ještě navýšit. V tomto utkání jako v jediném na turnaji nezahrála optimálně obrana a to byla škoda, protože to byla zároveň poslední šance na bodový zisk. To opravdové ofensivní utrpení mělo totiž ještě teprve přijít. Před 55 diváky pískali Ivo Toman z Plzně – Újezdu a Radek Krčmář z Dobrušky.

 

Všenice - Krčín 6:11 (2:6)                                                                                                                                                                                                                        Lhoták 4 a Šperl 2 – Michal Fišer 5, Čtvrtečka 4 a Miroslav Fišer a Linhart

- Východočeši patřili ke spolufavoritům turnaje a disponovali především velmi kvalitní obranou s brankářem, přesto se taková šlamastyka v 1. půli ani nečekala. Všenice se sice ujaly vedení, ale pak se prosazoval jen soupeř. Své branky sice nedával také lehko, ale aspoň dával. Krčínští otočili na 1:6 a až těsně před přestávkou se zase do střelecké listiny zapsal všenický hráč. Po změně stran náš zástupce vsadil na individuální schopnosti P. Lhotáka, který turnaj absolvoval s bolavým ramenem, a který si začal chodit pro fauly, kterých bylo sice hodně a v dobrých pozicích, bohužel krčínský gólman se chvílemi doslova překonával. Po 8 minutách 2. půle odskočili vítězové na 3:8 a byli herně ve velké pohodě. Všeničtí se prali, seč mohli, avšak na své branky se nepředstavitelně nadřeli. 8 minut před koncem náš zástupce snížil na 5:9 a soupeř malinko znejistěl. Vrátil do hry svého nejlepšího útočníka Michala Fišera, který několik minut odpočíval, navíc Lokomotiva znovu zahodila několik vyložených příležitostí a sama se tak připravila o možnost velkého obratu. Protivník v závěru opět v pohodě kontroloval dění na hrací ploše a zaslouženě dokráčel k vítězství. Před 19 diváky pískali Zdeněk Kalčík z Ejpovic a Radek Krčmář z Dobrušky.

 

  • Všenice – Most 10:12 (5:7)

Šperl 8 a Vokáč a Lhoták – Maršálek 6 a Drábek a Mertl 3

- na všenických hráčích ležela před tímto zápasem evidentně deka. Měli ještě teoretickou šanci na 3. místo, ale se soupeřem, kterého zatím vždy poráželi, znovu dávali těžce upracované branky. Navíc v 9 hráčích, z nichž mnozí hráli bez střídání se už projevovala také únava. I v tomto měření sil náš zástupce nezachytil nástup soupeře a po 8 minutách prohrával 1:3. Pak se obraz hry srovnal a góly začali dávat také Všeničtí přesto 8 minut před přestávkou stále vedl o 2 brány Baník (3:5) a za dvojgólového rozdílu se odešlo i na poločasovou poradu. Naši zástupci si byli vědomi, že nic není ztraceno a bojovali jako lvi, ale psychická nepohoda je srážela v jejich snažení do kolen. I když usilovali mocně o srovnání stále prohrávali o 2 branky. Po 8 minutách 2. dějství 7:9 a zhruba 8 minut před koncem 9:11. J. Šperl poté sice snížil opět na rozdíl gólu v předposlední minutě a hosté se pak rozhodli nechat volné kouty brankoviště, aby donutili soupeře vystřelit. Ten se sice skutečně dostal do pasivity, ale jejich nejlepší hráč si protisměrnou kličkou na roh brankoviště vypracoval šanci a zakončení ranou o tyč definitivně rozhodl o dělbě bodů. Vůbec ve střelbě a rasanci zakončení byl mezi Všenickými a jejich protivníky nejmarkantnější rozdíl. Před 55 diváky sehráli úlohu arbitrů Jiří Rys z Čakovic a Radek Krčmář z Dobrušky.

 

  • Všenice – Rokytnice 6:11 (5:7)

Šperl 4 a Lhoták 2 – Jandásek 6, Přikryl 4 a Vrána

také závěrečné vystoupení Všenic neslo všechny známky útočného trápení. V deštivém počasí náš zástupce za 2. půli pouze jedinkrát překonal soupeřova brankáře. Obrana s brankářem sice dokázala eliminovat produktivní rokytnický útok v čele s nejlepším útočníkem a střelcem turnaje, bohužel na bodový zisk to opět nestačilo. Rozhodovali Jiří Rys z Čakovic a Aleš Lenfeld z Dobrušky

 

  • Pořadí turnaje:

1. Rokytnice 4-1-0 98:68 9 góly 427/15; průměr 28,46 na utkání

2. Krčín 3-0-2 78:60 6

3. Brno 3-0-2 78:78 6

4. Bakov 2-0-3 58:87 4

5. Most 1-1-3 61:74 3

6. Všenice 1-0-4 54:60 2

 

  • Sestava družstva:

B – Marek Háněl

O – Dominik Háněl, Vojtěch Benetka, Robin Loukota a Simon Kalombo

U – Jan Šperl 31, Patrik Lhoták 17, Tomáš Vokáč 4 a Ondřej Loukota

T – Radomil Benetka a Václav Lhoták


  • Pořadí nejlepších hráčů:

Nejlepší brankář:

1. Ferenczy (Most) 11, 2. Rýdl (Krčín) 9, 3. Vitoslavský (Rokytnice) 6, 4. M. Háněl (Všenice) 5, 4. Procházka (Brno) a 6. Fidrmuc (Bakov)


Nejlepší obránce:

1. D. Háněl 11, 2. Turo (Most) 8, 3. Zeman (Brno) 6, 4. Marek 5, 5. Čtvrtečka (oba Krčín), 6. Hlaváč (Brno), 7. Nevřela (Rokytnice) 2


Nejlepší útočník:

1. Přikyl (Rokytnice) 15, 2. Fišer (Krčín) 7, 3. Maršálek (Most) 5, 4. Lhoták (Všenice) 4, 5. Hynšt 2, 6. Prokš (oba Brno), 7. Linhart (Krčín), 8. Jandásek (Rokytnice)


Nejlepší střelec:

1. Přikryl (Rokytnice) 59, 2. Maršálek (Most) 32, 3. Hynšt (Brno), 4. Šperl (Všenice) 31, 5. Jandásek (Rokytnice) 29, 6. Fišer (Krčín) 28, 7. Kašík (Brno) 26, 8. Čtvrtečka (Krčín), 9. Černý, 10. Šulc (oba Bakov) 21,….13. Lhoták 17,….22. Vokáč 4,.27. O. Loukota a 28. D. Háněl

 

Všeničtí sehráli velice smolný turnaj. Rozhodně neměli v Nýřanech nejslabší kádr, avšak míč je kulatý a štěstěna často vrtkavá. Náš zástupce se bohužel přesvědčil o propastném rozdílu v úrovni kvalifikace, kde měli z 8 soupeřů jediného vážného konkurenta, a republikovou akcí, kde jsou všechna mužstva mnohem vyspělejší. Samotná účast na této vrcholné akci je nesporně úspěchem, avšak nemuselo rozhodně zůstat jen u ní.

 

Autor: Pavel Souček