S. Ejpovice - TJ Všenice 15:12 ( 6:4 )

22.09.2018 17:49

S. Ejpovice - TJ Všenice  15:12 (6:4)

Sezónu 2018/2019 jsme zahajovali v derby v Ejpovicích. V základní sestavě nastupuje do branky M. Háněl, na obraně Tomášek, Štraub a na beku "navrátilec" z USA Matěj Kroc. Do útoku nastupuje Liška, Macht a posila David Kroc. Domácí mají výhoz a z úvodního útoku míří Michelfeit mimo naši branku. Při našem útoku Macht kazí přihrávku. Michelfeit pálí do tyče, Štraub získává míč, ale vzápětí kazí přihrávku. Staškův trestný hod kryje bek Matěj Kroc. Kalčík střílí vedle naší branky. Avšak při přechodu z naší třetiny do střední třetiny opět kazíme přihrávku. Stašek nedává trestný hod. Kroc M. kazí přihrávku, a naštěstí, aspoň na čas, ukončuje naše trápení při přechodu z obrany do útoku, kdy jsme za 9. minut přenesli míč pouze jednou a v útoku jsme míč ztratili, jak jinak, špatnou přihrávkou. Brada trefuje tyč., vzápětí Háněl kryje trestný hod Bradovi, nakonec však domácí zahrávají trestný hod a Brada jej proměňuje a posílá domácí  do vedení. V 10. minutě střelu D. Kroce blokuje Křížek, získáváme odražený míč a D. Kroc vyrovnává. Staškovi při střele vypadne míč. D. Kroc míří z náběhu vedle domácí svatyně. Stašek drží míč "dlouho". Krocovu střelu Darda chytá. Brada ve 13. minutě získává domácím vedení 2:1. Kroc D. neproměňuje TH. Při ejpovickém útoku Tomášek získává míč. Macht z úhlu o břevno vyrovnává. Bradův trestný hod kryje Háněl. Liška nedává, Štraub získává míč. Za faul na D. Kroce je nařízena šestka, kterou však Macht neproměňuje. Před Michelfeitovou ránou Háněl neuhýbá a tak získává další brankářský zákrok, když schytá ránu do obličeje. Bradovu střelu z výskoku Háněl vyráží, domácí mají míč, a z pokračujícího útoku si vytváří možnost zahrávat trestný hod. Z něj Stašek přesnou ranou posílá domácí do vedení. V 18. minutě Macht z TH vyrovnává na 3:3. Kalčík z úhlu opět dostává domácí do vedení. Macht pálí do bloku. Štraub vybojuje odražený míč a pokračujeme v útoku. D. Kroc nedává, ale vybojuje míč, ale ani Liška není úspěšný. Háněl vyráží střelu Kalčíka. Ve 23. minutě si domácí berou time out. Domácí pokračují v útoku a Brada z náběhu získává domácím dvoubrankové vedení. Po pěkné souhře našeho útoku na jejímž konci střílí Liška "šlajzem", ale těsně vedle domácí branky. Střelu Babky chytá Háněl. Liška kazí přihrávku. Ve 29. minutě jsou naši obránci vystaveni do ofsajdu. Domácí jej rozehrají, ale Babka střílí mimo naši branku. Macht po pěkném uvolnění trefuje břevno. Háněl kryje Bradovu střelu a D. Kroc získává míč. D. Kroc nedává a Brada po rozehrávce TH zvyšuje na 6:3 pro Ejpovice. D. Kroc trestný hod střílí vedle. Domácí proráží a při našem rychlém přechodu je za faul na D. Kroce nařízen pokutový hod. Sám faulovaný D. Kroc jej proměňuje. Štraub takticky fauluje Staška, a domácí střílí trestný hod "po čase", Stašek, ale netrefuje naši branku. V poločase vedou Ejpovice 6:4. Zářili obrany a oba brankáři.

Druhý poločas zahajujeme výhozem, ale Liška míří nad. Stašek proráží, Founě nedává trestný hod. Domáci střílí šestku a Stašek zvyšuje na 7:4. Ve 35. minutě Liška snižuje. Vzápětí Brada opět navyšuje domácí vedení na 3 branky. Founěho střelu Darda chytá. Další pokutový hod Stašek proměňuje - 9:5. D. Kroc je faulován, je rozhodčí Leinweber nařizuje další šestku, kterou D. Kroc proměňuje. Brada z náběhu míří přesně a domácí vedou 10:6. Ve 40. minutě Founě snižuje. Brada nad, Liškova střela je zblokována, Liška však byl faulován, ale TH Liška neproměňuje. Háněl kryje TH Staškovi a Founě získává odražený míč. Kazíme rozehrávku trestného hodu, ale i domácí kazí přihrávku. Avšak nedaří se nám šanci využít, protože D. Kroc míří do břevna a vzápětí Founě při rozhozu "neodlepí" míč od ruky. A tak Stašek zvyšuje na 11:7. Liška ihned snižuje po pěkné kličce. M. Kroc vybojuje míč, v útoku D. Kroc je faulován, ale sám není úspěšný při exekuci trestného hodu. Štraub získává míč, a Founě snižuje.  V 50. minutě Brada zproměněným trestným hodem zvyšuje na 12:9 pro domácí Ejpovice. D. Kroc z výskoku pálí do břevna. Brada po rozehrávce TH zvyšuje na již 13:9. V 53. minutě Macht střelou z úhlu snižuje. Bradův padáček z TH vyráží skvělě M. Kroc, domácí mají stále v držení míč a Babka míří přesně - 14:10. Macht proměňuje trestný hod a snižuje. V 56. minutě domácí proráží. Rozehrává Háněl krásným pasem do útočné třetiny vybízí ke skórování D. Kroce, ten však není úspěšný. V 58. minutě Stašek nad. D. Kroc rozehrává TH  do náběhu Liškovi, který snižuje. Domácí kazí přihrávku, D. Kroc po těžké přihrávce hraje "3x". A tak nejlepší domácí střelec Brada stanovuje konečný stav zápasu na 15:12.

Rozhodoval Ctirad Leinweber z Řevnic.

V tomto velice slušném zápase výborně zahrála obrana ve složení Štraub, Tomášek a M. Kroc. Výborně zachytal i brankář Hánel. V útoku spolu útočnící nastoupili poprvé a tak  spolupráce poněkud  "drhla", přesto jsme si vypracovali šance, avšak vylámali jsme si zuby na skvělém brankáři domácích Dardovi. Také určitě spousty technických chyb, zejména  na začátku utkání, kdy jsme 1. střelu na domácího brankáře vyslali v 10. minutě......

Sestava a branky: Háněl Marek, Král David - Smitka Jiří, Kroc Matěj, Tomášek Petr, Štraub Jiří, Smetana David -  Macht Michal 4, Kroc David 3, Liška Martin 3, Founě Pavel 2

Vedoucí: Smetana David,  trenér:  Smitka Jiří

Ejpovice: Darda Z., Hošek T., Ženíšek J., Křížek M., Paleček R., Brada M. 9, Stašek J. 4, Babka M. 1, Kalčík Z. 1,

Vedoucí: Kalčík J., trenér: Šik O.