Všenice B - Kyšice B

01.06.2011 12:03

Všenice B - Kyšice B 30:25 (14:11) neděle 24.10.2010

Podzimní derniéra nabídla opravdový vrchol celé sezóny, hrála se divácky velice atraktivní házená nahorů dolů bez zbytečného držení míče a se zpravidla přesným a nekompromisním zakončením na obou stranách. Již od úvodních minut bylo jasné, že oba útoky budou mít nad obranami výrazně navrch, neboť po 10 minutách už to bylo 4:4, přičemž domácí stále jen doháněli náskok svého výše postaveného souseda v tabulce. Do vedení se dostali až po čtvrthodině hry gólem na 7:6 a 10 minut před přestávkou již vedli 9:7. Svůj poločasový náskok se jim pak ve zbytku úvodního dějství podařilo rozmnožit o další branku. Ve stejném duchu jako do přestávky se pokračovalo i po změně stran a převaha útočných formací snad ještě více narostla, neboť po 10 minutách 2. půle už to bylo 19:16. Čtvrt hodiny před koncem vedl náš zástupce už 22:18 a získával stále pevnější půdu pod nohama, zatímco seveřané částečně znervózněli. 10 minut před závěrečným hvizdem bezchybně pískajícího sudího Jana Stádníka ze Záluží stále vedly Všenice rozdílem 4 branek 24:20 a dostali se do takové herní pohody, že nikoho ani nenapadlo pochybovat o jejich vítězství. V závěru pask diváci viděli hotovou útočnou exhibici, když za posledních 10 minut padlo 11 branek. Lokomotiva tento herní úsek vyhrála 6:5 a připsala si tak v brakové přestřelce pětigólovou výhru.