Všenice - Litohlavy 19:22 (9:9) 02.09.2012

20.04.2016 11:28

K zahajovacímu utkání sezóny 2012/2013 jsme nastupovali k derby se sousedy z Litohlav. Zatímco naše družstvo bylo oslabeno o distancovaného Krále, chybějícího kapitána M. Dobrého soupeř přijel posílen o útočníky Smolu z Kyšic a ejpovického Cingroše. Do zápasu jsme nastoupili s v brance s Plačkem, obrana hrála ve složení Šebek, Kroc a Hering na beku, útočná řada ve složení Rada, Baborovský, Černý. První poločas byl velice vyrovnaný, vedení se přelévalo z jedné strany na druhou, ale nikdo si nevytvořil větší náskok. Hrála se házená velmi dobré úrovně, v domácím mužstvu vynikal skvělými zásahy obránce Kroc v dresu hostů střelecky disponovaný Šnajdr, který proměňoval suverénně především trestné hody. Do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu 9:9.

V úvodu druhého poločasu jsme si vybrali slabší chvíle, čehož hosté ihned využili k získání rozhodujícího tří až čtyřbrankového náskoku, který si udrželi až do konce. Přestalo se dařit zadním řadám, posléze i útočníkům, hostům se rozchytal brankář Chodora, k výborně střílejícímu Šnajdrovi se přidal litohlavský střídající bomber Tycar. Hosté si na konci zápasu zkušeně pohlídali náskok a zaslouženě zvítězili ve velice kvalitním utkání.

Před 50 diváky rozhodoval P. Kotlář z Krčína.